Programm

Noor veri – BFM-i eri

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi dokumentalistika magistrantide erilinastus. Viimase poolteise aastaga on üliõpilased teinud kolm erinevat lühifilmi, erinevas stiilis. Kõiki neid võib üldistavalt nimetada autorifilmideks. Näitamisele tulevad parimad tööd igast semestrist.

Sissepääs tasuta.

Vigastamatult
Rež Dmitri Šušujev

Bert Ribul on BMX Freestyle Sport rattur, kes kitsamalt tegeleb BMX Fatlandiga. Tõsine põlvevigastust sundis teda kaks aastat spordist eemal olema. Nüüd on ta tagasi, üritab õppida üha keerulisemaid trikke, kuid samas igal juhul vältida uusi vigastusi.

Kirjutades elu
Rež Reeli Reinaus

Kuidas on elada maal kui vesi tuleb tuua linnast, sinu lähimaks sõbraks on lammas ning kõik, mida sa ihkad, on olla täiskohaga luuletaja? Vastust teab vaid Võike Kulmus, kes elab ühes väikeses majas Lõuna-Eestis ning kelle päevast kulub suur osa argielu toimetustele. Vaatlevas dokumentaalis avaldub kunsti ja argielu igavene vastuolu.

Mõned tähelepanekud armastuse kohta
Rež Maris Kerge

Ühel hetkel avastasin, et filmitegijaks olemine annab mulle vabaduse. Hakkasin oma üksindust nägema mitte niivõrd puuduse kui loomingulise lähtekohana. Otsustasin teha eksperimendi – elada inimesega, keda ma varem ei tunne ja dokumenteerida meie suhet. Ma tahtsin teada saada, kas kunst võiks asendada elu. Ja selgitada kas eelarvamusteta armastus on võimalik.

Margus
Rež Hõbe Ilus

Seitsmeteistaastane Margus avas silmad maailmale oodatust varem. Sellest hetkest alates on teda läbi elu saatnud hooliv pere. See film on Margusest, tema emast ning tingimusteta armastusest, mis avaldub alatises kohalolutundes ja jagatud loomingulisuses.

Väike vastuseis
Rež Ruta Pakalne

Ruila Põhikooli õppekavas on liikumistunnid, et lapsed õpiksid tunnetama oma keha ja saaksid koostegutsemise kogemuse. Film toetab ühiskondlikku arutelu laste liikumistundide vajalikkuse üle. Ruilas jäetakse lastele tavapärasest rohkem vabadust,
kuid nad on siiski süsteemi (olgugi et alternatiivse) osa. Alati leidub keegi, kes ei taha juhendamisele alluda, isegi kui see on hea.

Vana mees ja lapselaps
Rež Mihkel Oksmann

Film käsitleb põlvkondade vahelist lõhet. Lugu keerleb ümber filmitegija ja tema 80-aastase vanaisa Vello, kes on terve elu pühendanud purjetamisele. Vello on alati üritanud oma järeltulijaid purjetamisradadele suunata, kuid tänaseni on kõik sellest varem või hiljem loobunud. Filmitegija üritab minevikus tekkinud isiklikku lõhet parandada, et taasleida side vanaisaga.

Lohutav valgus
Rež Alessandra Baltodana

Ootamatu õnnetus asetas filmi autori silmitsi hirmuga, mille olemasolust tal seni aimugi polnud. Selle enesekeskse film abil leiab ta lohutust valgusest, mis aitab tekkinud hirmuga toime tulla.

  • Vanusepiirang: null

Linastub:

  • BFM SuperNova (Narva mnt 27): Reede 02.02 - 19:00