Programm

Lühifilmide seanss

Roosenberg
Rež Ingel Vaikla
Eesti, Belgia 2017, 30 min

Roosenberg on koht, ruum, arhitektuur, film. Roosenberg on Amanda, Godelieve, Rosa ja Trees. Roosenberg on poeetiline teos, mis räägib isikliku loo kohtumisest nelja nunnaga rabavas modernistlikus nunnakloostris Belgias. Film viib vaataja visuaalsele rännakule veel enne, kui hoone selle viimaste elanike poolt hüljati ning ruumilist ümbermõtestamist ootama jäi. Roosenbergi film on pilguheit nelja frantsiskaani nunna igapäevaellu ning ruumidesse justkui mälestusena ühest kohast ja poeetilisest ruumist selle lõpu alguses.

Lahtilaskmise lugu / Letting Go
Rež Ülo Pikkov
Eesti 2017, 11 min

Meie kultuur põhineb lugudel, lood on kõige aluseks. Ka meie elu on vaadeldav kui lugu – elulugu. Aga mis juhtub siis, kui lugu ei kannata jutustamist? Kas on võimalik lugudest ka lahti lasta või neist loobuda? Kas saab teha filmi loost, kui jutustaja ainus soov on see unustada? “Lahtilaskmise lugu” on dokumentaalne animatsioonfilm ühest noorest tüdrukust, kes soovib lahti lasta oma mineviku varjudest.

Kumbh
Rež Umesh Vinayak Kulkarni
India, Taani 2017, 30 min

Unenäoline mängu- ja dokumentaalfilmi piiridel teos ühelt India autorikino tuntumalt režissöörilt Umesh Vinayak Kulkarnit. Kaks modernselt riietatud noormeest ekslevad maailma suurimal inimkogunemisel Kumbh Melal keset palverändureid, pühamehi, kerjuseid, sõjaväelasi, muusikuid ja miljonite pöörast tunglemist. Mida nad otsivad? Keda? Teda? Ennast?

Kaarel Kuurmaa

  • Vanusepiirang: null

Linastub:

  • Kino Artis, saal 1: Pühapäev 04.02 - 16:00