Üheksas DocPoint Tallinn lõppes publikurekordiga

Möödunud nädalal toimunud dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn leidis taas sooja vastuvõtu. Festivalil linastus 39 filmi, mida külastas 4800 vaatajat.

Kõige populaarsemateks filmideks osutusid dramaatiline spordidokk “Üle piiri”, ühisrahastuse toel valminud loodusfilm “Kamtšatka karud” ning südamlik reisilugu “Romantiline teekond”. Täissaalidele läksid nende kõrval veel mitmedki teised linastused.

Suure publikuhuvi leidis ka DocPoindi avafilm, Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna “Rodeo”, mida saab juba sellest nädalast alates ka üle Eesti kinolevis näha. Samuti on uuel nädalal kinodesse tulemas ka Hispaania-Eesti gastronoomiadokumentaal “Alberti leiutamine”.

Väga menukaks osutus ka tänavune festivali meistriklass, mille viis läbi serbia dokumentalistika noor geenius Boris Mitic. Meistriklassi keskseks teemaks oli ainulaadne rahvusvaheline filmiprojekt “Eimiski ülistuseks”, mis haaras endasse Iggy Popi ja 62 filmitegijat 70 riigist, kelle hulgas oli nii tooreid algajaid kui dokumentalistika superstaare.

Sel aastal oli DocPoindi linastustel ka erakordselt palju külalisi, kellest väljapaistvamad on soome kirjanik ja režissöör Elina Hirvonen, soome dokumentalist Arto Koskinen ja filmi “Romantiline teekond” peategelane Rupert Gray.

Helsingis käis DocPointil dokumentaalfilme vaatamas 30 000 filmisõpra. Järgmine Docpoint Tallinn toimub 2019. aasta jaanuari lõpus ning siis tähistatakse DocPoint Tallinna kümnendat aastat.